Matematyka na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

17.09.2015r. uczniowie naszej szkoły (2d i 3e) uczestniczyli w wyjściu na Dolnośląski Festiwal Nauki do Instytutu Matematyki i Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Uczniowie wysłuchali wykładu pt. „Kryptografia” o historii kodowania, uczestniczyli w warsztatach dotyczących sztucznej inteligencji i sieci neuronowych, podziwiali łazika skonstruowanego przez studentów informatyki, oglądali wystwę „Zachowana pamięć” prezentującą sylwetki profesorów UWr. patronujących wrocławskim ulicom (wśród nich jest pięciu matematyków) oraz brali udział w eliminacjach do konkursu Maraton Matematyczny.
Do finału Maratonu Matematycznego dostli się: Agnieszka Kaczorowska i Michał Majgier z 2d. Gratulujemy!