Sobotnie Narodowe Czytanie 2015

W sobotę odbyło się kolejne ogólnopolskie Czytanie Narodowe (inicjatywa Prezydenta RP). W tym roku czytaliśmy „Lalkę” Bolesława Prusa w Ogrodzie Botanicznym.  Nasi uczniowie zachęcali odwiedzających Ogród do udziału w głośnym czytaniu fragmentów lektury, udziału w konkursach związanych  z treścią „Lalki”. Na głos „Lalkę” m. in. czytał pan Prezydent Wrocławia, pani poseł Ewa Wolak, pan dyrektor Ogrodu Botanicznego Ryszard Kamiński. A nasi uczniowie obiecali na pewno przeczytać książkę, ponieważ udzielił się im się zachwyt nad historią bohaterów z XIX-wiecznej Warszawy. W Narodowym Czytaniu udział wzięli: Dominika Gołąb, Anastazja Śpiwak, Zofia Czemarmazowicz, Mateusz Kurnicki, Iga Szałaj, Aleksandra Kitzol.