Licealiści eksperymentują

Najzdolniejsi uczniowie naszej szkoły  z klas o profilu biologiczno-chemicznym wraz z uczniami innych szkół z Wrocławia i Dolnego Śląska wzięli udział w projekcie realizowanym na Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego.  „Licealiści eksperymentują”, to druga część tego projektu.

12 czerwca 2015 roku  uczniowie pod okiem pracowników uczelni badali właściwości cukrów, białek i enzymów. Zajęcia laboratoryjne poprzedzone zostały wykładem poprowadzonym przez dr Zdzisława Wróblewskiego. Uczniowie mieli możliwość przypomnienia oraz poszerzenia wiedzy na temat budowy i właściwości chemicznych cukrów, białek i enzymów. Następnie uczniowie mieli okazję do wykorzystania swoich umiejętności w posługiwaniu się profesjonalnym sprzętem laboratoryjnym. Wszystkie eksperymenty zakończyły się powodzeniem.