„Dziesiątka” w EUROPEJSKIEJ STOLICY KULTURY Wrocław 2016

 Wprawdzie to jeszcze nie rok 2016, ale juz teraz nasza szkoła angazuje się w ESK Wrocław 2016. Rzutcy (i jeszcze nieliczni) uczniowie klas pierwszych rozpoczynaja przygodę z tym świętem od wolontariatu przy realizacji projektu TONĄCY KSIĄŻKI SIĘ CHWYTA w ramach programu „Mosty”.

Na Facebooku (www.facebook.com/tonacyksiazkisiechwyta) można przeczytać: „Zapraszamy wszystkich do włączenia się w zbiórkę ksiązek, z których powstanie olbrzymia rzeźba na Moście Uniwersyteckim! Angażując mieszkańców i wolontariuszy chcemy, aby książki wędrujące z ręki do ręki stały się budulcem monumentalnej instalacji – wału przeciwpowodziowego”.

Przyłacz się: zbieraj ksiązki (pytaj nauczycieli, sąsiadów, rodzinę i kogo tylko spotkasz), nawiąż kontakt z pomysłodawczyniami (mosty.ksiazki@gmail.com) i weź udział w artystycznej przygodzie. Zdecyduj się szybko, finał wydarzenia jest już 19 czerwca!

Każdy, kto ma niepotrzebne książki, może  się ich pozbyć i zanieść do Galerii Miejskiej (ul. Kiełbasnicza 28) lub do Biblioteki Grafit (ul. Namysłowska 6, obok Górki Słowiańskiej).