Akcja MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA 2015 rozpoczęta

„MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA”
Już szósty rok organizowana jest przez Studio Wschód wspólnie z TVP Wrocław akcja ratowania polskich cmentarzy niszczejących za wschodnią granicą – „MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA”. W ubiegłym roku, mimo trudnej sytuacji politycznej na Ukrainie, 500 wolontariuszy pracowało podczas wakacji przy porządkowaniu kresowych nekropolii, ponad 150 tysięcy młodych ludzi przekazało na ten cel jedną symboliczną złotówkę.
Kolejna wyprawa rozpocznie się 8 lipca br. – 800 młodych Dolnoślązaków wyjedzie do pracy na 80 cmentarzach położonych w okolicach Lwowa, Stanisławowa, Tarnopola, na Wołyniu i Podolu, skąd powrócą 18 lipca 2015.
Wyjazd młodzieży na Ukrainę wymaga szczególnego przygotowania i organizacji. Wiążą się z tym także koszty. Dlatego też zwracam się z prośbą do społeczności szkoły o dołączenie się do zbiórki symbolicznej złotówki.
  • Wolontariusze LO Nr X będą zbierać pieniądze do puszek od środy 27 maja do piątku 29 maja 2015.
  • zapraszamy także na WIELKI KONCERT KRESOWY WROCŁAW 2015
    WROCŁAWSKI RYNEK zabrzmi kresowymi i patriotycznymi pieśniami
    29 maja od godz. 14:00
    30 maja od godz. 15:00

W Koncercie wezmą udział zespoły:
– PODOLSKI KWIAT z Koziatyna / Ukraina
– BARWINOK z Winnicy / Ukraina
– BIAŁE SKRZYDŁA z Mołodeczna / Białoruś
– ZESPÓŁ TAŃCA LUDOWEGO UMCS z Lublina.

Do wrocławskiego Rynku 29 maja przyjadą poczty sztandarowe z różnych szkół Dolnego Śląska, aby zaświadczyć o swoim przywiązaniu do polskiej historii i tradycji. Będą również goście z Kresów, nasi Rodacy stęsknieni za ojczyzną.