CZUWA NAD NIMI MENDELEJEW ZE SKŁODOWSKĄ-CURIE

Jednym z najbardziej obleganych profili w naszej szkole jest klasa biologiczno-chemiczna, dlatego nauka tych dwóch trudnych i wymagających przedmiotów jest dla wielu uczniów priorytetem. Żeby nauka chemii nie była aż tak wyczerpująca, a zdobyta wiedza utrwalała się  na zawsze, nauczycielka chemii, pani dr Agnieszka Urbaniak postanowiła przywołać na pomoc wielkich patronów chemii: Marię Skłodowską-Curie z mężem i Dymitra Mendelejewa.

W związku z tym znalazła najpierw sponsora – Fermy Woźniak, potem artystę grafika Pawła Klinszporta, a wreszcie chętnych do pomocy uczniów z 2c. Wspólnie stworzyli na korytarzu przy gabinetach chemicznych fantastyczne murale. 

Małżeństwo Curie czuwa nad uczniami, aby radzili sobie z rozwiązywaniem najbardziej skomplikowanych zadań chemicznych, Maria bacznie wypatruje kolejnych noblistów, a Mendelejew pilnuje znajomości podstaw, czyli swojego układu okresowego pierwiastków chemicznych.

Świeżo wymalowani patroni chemików mają do swoich podopiecznych wielką prośbę, aby plecakami i butami nie ścierać z nich farby, bo zbledną i znikną, a z nimi ich opieka… a matura tuż, tuż…

Pan Paweł Klinszport jest także autorem i wykonawcą nowego logo szkoły na ścianie w łączniku pierwszego piętra, którego fundatorem jest Rada Rodziców oraz emblematu „Utalentowanej Dziesiątki” nad wejściem do auli.

Katarzyna Łaszkiewicz