Uroczystość pożegnania maturzystów 2015

W dniu 24.04.2015 r. w auli szkoły odbyła się uroczystość pożegnania maturzystów, którą przygotowali uczniowie klasy II wraz z wychowawcą Panią Joanną Stępień. Prowadzący powitali zaproszonych gości: pana Arkadiusza Włodarskiego z Biura Poselskiego Pani Poseł Ewy Wolak (absolwentki LO nr X), pana Adama Zabora – przewodniczącego Zarządu Rady Osiedla Karłowice –Różanka, Panią Katarzynę Niedzielską – przedstawiciela Rady Rodziców, Pana Rafała Omelko – znanego sportowca, który osiąga sukcesy na arenie międzynarodowej (absolwenta LO nr X).

W przemówieniu do uczniów klas III pani Dyrektor Małgorzata Kaźmierska podsumowała 3 lata nauki, wskazując na Złotą Dziesiątkę Sukcesów tegorocznych maturzystów. Słowami „Żegnam Was, moi Uczniowie, życząc, by jak najwięcej Waszych marzeń się spełniło. Żebyście zawsze czuli, że postępujecie w zgodzie ze sobą. Byście po prostu znaleźli własną drogę do szczęścia. Osiągnęli to, co sami sobie postawicie za cel i poczytacie za sukces. I by nigdy nie zabrakło przy Was bliskich osób, z którymi swoją radość i swoje szczęście będziecie mogli dzielić” – pożegnała ze wzruszeniem uczniów klas III.

Do tradycji szkoły należy wyróżnienie dwóch „Złotych Dziesiątek” uczniów o najwyższej średniej ocen i największym wkładzie w życie szkoły.

Nagrodzono „Złotą Dziesiątkę Absolwentów 2015” – uczniów, którzy osiągnęli najwyższe średnie dydaktyczne:

Mateusz Korniak

Marta Miszczuk

Karolina Fafuła

Mateusz Zyzek

Małgorzata Łukaszek

Ines Bouhajeb

Klaudia Madziała

Alicja Grzesiowska

Magdalena Zakrzewicz

Samorząd Uczniowski wręczył nagrody dla „Złotej Dziesiątki Osobowości 2015”. Wśród nagrodzonych znaleźli się:

Piotr Żytkiewicz

Marek Niedzielski

Adam Wytrychowski

Aleksander Sikorski

Klaudia Madziała

Dominika Wylezińska

Weronika Seredyn

Daniel Bigoraj

Paweł Oberc

Mariusz Bogucki

Pan Arkadiusz Włodarski z Biura Pani Poseł Ewy Wolak przekazał życzenia wszystkim maturzystom i nagrodził Mariusza Boguckiego – byłego przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego za podejmowanie różnorodnych działań, dzięki którym szkoła zdobyła I miejsce w Konkursie na najlepszy samorząd szkół ponadgimnazjalnych. Mariusz Bogucki otrzymał również Nagrodę Specjalną Rady Rodziców, którą wręczyła Pani Katarzyna Niedzielska.

Pan Adam Zabor – przewodniczący Zarządu Rady Osiedla Karłowice – Różanka wręczył nagrodę maturzyście, który uzyskał najwyższą średnią w szkole i zamieszkuje na terenie osiedla Karłowice – Różanka. Nagrodę odebrał – Mateusz Korniak z klasy III B.

Nagrodę Specjalną Dyrektora LO nr X za obowiązkowość, systematyczność, poczucie odpowiedzialności i 100% frekwencję podczas trzech lat nauki w szkole otrzymał Adrian Antosz z klasy III A.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!!!

Uroczystość uświetniła prapremiera spektaklu wg powiastki oświeceniowej Voltaira „Kandyd czyli optymizm” w wykonaniu aktorów Teatru „Dziesiątka”, którą przygotowali Państwo Grażyna i Stanisław Melscy. Spektakl został nagrodzony burzliwymi brawami.

A matura już za parę dni. Trzymamy kciuki!!!!