II ETAP OTWARTEGO MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU FIZYCZNEGO IM. BOŻENY KORONKIEWICZ

W dniu 12.02.2015 roku w naszej szkole odbył się II etap (pisemny) Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz. To już XI raz jesteśmy gospodarzami tego wydarzenia, które organizujemy wspólnie z Politechniką Wrocławską oraz Uniwersytetem Wrocławskim. Konkurs został objęty patronatem Prezydenta Wrocławia i patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

W II etapie konkursu uczestniczyli uczniowie z 13 szkół ponadgimnazjalnych  z Dolnego Śląska, którzy zmierzyli się z zadaniami przygotowanymi przez Pana dr Zygmunta Mazura  z Uniwersytetu Wrocławskiego. Koordynatorem części pisemnej konkursu był Pan dr Maciej Mulak z Politechniki Wrocławskiej.

Uczestnicy konkursu po zmaganiach konkursowych wysłuchali wykładu Pani Profesor Ewy Dębowskiej z Uniwersytetu Wrocławskiego na temat tomograficznych metod obrazowania medycznego.

Jury konkursu wyłoniło 11 finalistów, którzy przystąpią do etapu ustnego 9 kwietnia.

Finalistami XI edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz zostali:

• Jakub Kłosowski I LO w Oleśnica;
  • Szymon Wróbel LO nr XII Wrocław;
  • Łukasz Brzeszcz LO nr 1 Oława;
  • Mikołaj Czerkawski LO nr VI Wrocław;
  • Piotr Szepietowski LO nr I Wrocław;
  • Filip Maszewski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Lubań;
  • Patrycja Hajnisz LO Dzierżoniów;
  • Jerzy Kmita LO nr IX Wrocław;
  • Michał Bogucki LO Dzierżoniów;
  • Marcin Wyrwas LO nr X Wrocław
  • Krzysztof Marecki LO nr IX Wrocław

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział a finalistom serdecznie gratulujemy i zapraszamy 9 kwietnia na część ustną.