Sukces Justyny Wittlin, ucz. kl. II c w Ogólnopolskim Konkursie Języka niemieckiego DEUTSCHFREUND

Z przyjemnością informuję, że uczennica naszej szkoły – Justyna Wittlin zajęła II miejsce w województwie dolnośląskim i III miejsce w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego DEUTSCHFREUND, który rokrocznie organizowany jest przez instytucję ŁOWCY TALENTÓW JERSZ. Konkurs ten rozgrywany jest w kilku kategoriach. Justyna rywalizowała w kategorii „uczniowie klas drugich szkół ponadgimnazjalnych” , w której uczestniczyło 917 uczniów z całej Polski. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu leksykalno-gramatycznego z elementami wiedzy realioznawczej o krajach niemieckojęzycznych. Był to test o wysokim stopniu trudności. Justyna wykazała się doskonałą wiedzą i umiejętnościami językowymi, dzięki czemu odniosła tak znaczący rezultat (uzyskała 210 punktów na 224 możliwych do zdobycia). Oprócz wielkiej satysfakcji ze świetnego rezultatu otrzymała także nagrodę rzeczową – bon o wartości 300zł.

Serdecznie gratuluję Justynie sukcesu w kolejnym już konkursie językowym i życzę dalszych sukcesów!