Uwolnij swoją wyobraźnię

Drodzy uczniowie,

Wraz z Panią Justyną Deszcz-Tryhubczak, wykładowcą w Instytucie Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w pierwszej edycji szkolnego konkursu na krótką formę literacką w języku angielskim pod nazwą: Free Your Imagination. Jeśli w waszej młodzieńczej wyobraźni malują się obrazy oraz historie, które mogą zachwycać, bawić lub przerażać, a ubieranie ich w słowa pochodzące z ojczyzny Williama Szekspira sprawia wam frajdę, stawcie czoła temu wyzwaniu. Zadanie jest banalnie proste. Napiszcie proszę opowiadanie zainspirowane:

1) tekstem piosenki: „Pumped up Kicks” zespołu Foster The People (plik z tekstem piosenki do pobrania);

2) obrazem zatytułowanym „Panny Dworskie” autorstwa Diego Velazqueza;

3) poniższym cytatem:

„For instance, on the planet Earth, man had always assumed that he was more intelligent than dolphins because he had achieved so much — the wheel, New York, wars and so on — whilst all the dolphins had ever done was muck about in the water having a good time. But conversely, the dolphins had always believed that they were far more intelligent than man — for precisely the same reasons.”

(Douglas Adams, The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy)

Warunki zgłaszania prac konkursowych:

Opowiadania, których objętość powinna liczyć od 800 do 1000 słów, proszę przynosić osobiście do sali A/203 lub przesłać pocztą elektroniczną na adres w.rajczakowski@lo10.wroc.pl (w temacie wiadomości proszę wpisać: konkurs „Free Your Imagination.”) Każda praca konkursowa powinna być zatytułowana oraz opatrzona imieniem i nazwiskiem autora.

Termin zgłaszania prac: 9 lutego 2015r.

Nagrody czekają na Was:) !

Patronat nad konkursem sprawuje Instytut Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego