Podwójny sukces uczennic naszej szkoły w XXVII Wrocławskim Konkursie Recytatorskim Poezji Niemieckojęzycznej

Z wielką przyjemnością informujemy, że uczennice naszego liceum – Justyna Wittlin z kl. II c oraz Kasia Basta z kl. III d zdominowały podium XXVIII Wrocławskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Niemieckojęzycznej, zajmując pierwsze i drugie miejsce w tym organizowanym przez LO Nr V współzawodnictwie. Dla Justyny Wittlin jest to drugie z rzędu zwycięstwo w tym konkursie. W tym roku Justyna zaprezentowała wiersz Friedricha Schüttera „Da Ist Ein Mensch” , natomiast Kasia Basta wygłosiła utwór Kurta Tucholskiego „Das Ideal”. Dziewczyny wygrały, prezentując nie tylko fenomenalną interpretację w/w utworów, ale i  kapitalną grę aktorską, a Justynie udało się podbić także serca publiczności, która przyznała jej swoje wyróżnienie. Składamy dziewczętom najserdeczniejsze gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu znajomości języka niemieckiego.

Danuta Lipińska i Sabina Cicha