World Games – wiem w co się gra. Pierwsze spotkanie.

W piątek 5 grudnia odbyło się pierwsze z cyklu spotkań „World Games – wiem w co się gra”. Spotkania mają na celu przedstawienie dyscyplin i  pokazanie czym są Igrzyska Sportów Nieolimpijskich, których jesteśmy gospodarzami w 2017 roku. Na inauguracyjnym spotkaniu gościliśmy graczy bardzo szybko rozwijającej się w Polsce dyscypliny – Ultimate Frisbee. Odwiedzili nas Pan Michał Dul (prezes Polskiego Stowarzyszenia Graczy Ultimate, selekcjoner Reprezentacji Polski Kobiet do lat 19) oraz Pani Paulina Lewandowska – reprezentantka Polski i zawodniczka naszego lokalnego klubu Flow Wrocław. Nasi goście opowiedzieli czym jest ultimate, pokazali wiele ciekawych filmików i zdjęć, a następnie przeprowadzili trening dla uczniów naszej szkoły, który zakończył się pokazowym meczem. Wszyscy dobrze się bawili, nawet jeśli na początku byli do tego sportu sceptycznie nastawieni. Kolejne spotkania już wkrótce!