Matma nie gryzie (2)

14.11.2014r. uczniowie klas 1D, 2D i część klasy 2E brali udział w kolejnej odsłonie projektu „Matma nie gryzie”.

Relacja z wykładu ucznia klasy 1D Jakuba Oparowskiego:

Dnia 14 listopada w naszej szkole odbył się wykład prof. Andrzeja Kisielewicza z Uniwersytetu Wrocławskiego na temat ,,Sztuczna inteligencja- osiągnięcia i wyzwania”. Wykład dotyczył robotyki oraz starań człowieka nad stworzeniem samodzielnie myślącego robota. Wykładowca przedstawił nam problemy, które wiążą się ze stworzeniem sztucznego mózgu natomiast optymistycznie opowiadał o sukcesach prac nad sztucznym ciałem dla robota najbardziej podobnego do ludzi. Do tej pory udało się stworzyć roboty myślące, liczące, chodzące po Księżycu i te rozwiązujące problemy. Niestety działają one według algorytmów i brakuje im myślenia zdroworozsądkowego. Na słuchaczy czekało wiele ciekawostek oraz ważnych informacji na temat rozwoju dziedziny zwanej robotyką. Wszyscy zgromadzeni z uwagą słuchali, co pan ma nam do przekazania. Na pewno wielu ze słuchaczy zainspirowało się tym tematem. Przedstawiając problemy tej dziedziny wykładowca zachęcał młodych do zainteresowania się tą dziedziną nauki.

Jakub Oparowski, ID

Kolejny wykład w ramach projektu już 10.12.2014r. o zastosowaniach matematyki w biologii.