III MIEJSCE PIŁKAREK NOŻNYCH X LO W MISTRZOSTWACH STREFY WROCŁAWSKIEJ.

14 stycznia 2014 w Brzegu Dolnym rywalizowały cztery najlepsze zespoły o tytuł Mistrza Strefy Wrocławskiej. Tak jak w zeszłym roku reprezentantki X LO trafiły na zespół II LO z Oleśnicy (zwycięski zespół z powiatu Wrocławskiego). Był to bardzo trudny przeciwnik, który lepiej rozpoczął ten trudny mecz i po 6 min. meczu było 2-0 dla zespołu z Oleśnicy.

W ostatniej minucie pierwszej połowy gola kontaktowego po pięknej akcji naszego zespołu zdobyła Laura Tokarz. Po dwu-minutowej przerwie rozpoczęła się druga połowa meczu i nasze dziewczyny ruszyły z impetem na reprezentację II LO. Gol Magdy Rozwadowskiej po super ,,klepie na 2-2 spowodował że odżyły nasze nadzieje na finał. Niestety na 2,5 min. przed końcem meczu pechowo w polu karnym potyka się Agnieszka Stachurska przewracając zawodniczkę z Oleśnicy. Sędzia zinterpretował to jako wślizg i podyktował rzut karny dla zespołu z Oleśnicy. Gabrysia Gawron pięknie broni lecz wybija piłkę przed siebie i zawodniczka z przeciwnej drużyny strzela bramkę. Do końca spotkania pozostają 2 min. i niestety nie udaje nam się zdobyć bramki.

W pierwszym meczu dzisiejszego turnieju drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego (SMS) pokonuje zespół Krzyżowic 5-0 i awansuje do finału strefy Wrocławskiej. Nasza drużyna spotyka się w następnym meczu o 3 miejsce z reprezentacją Krzyżowic. Mecz o 3 miejsce w strefie to horror !

Pierwszego gola dla nas zdobyła Daria Wawryk i prowadzimy 1-0. Kolejną bramkę strzela Laura Tokarz na 2-0 i wydawałoby się że kontrolujemy przebieg meczu. Niestety niefrasobliwa gra w obronie powoduje że tracimy dwie bramki i do przerwy rezultat meczu to 2-2. W drugiej połowie meczu Daria Wawryk zdobywa kolejne dwa gole i jest bardzo dobrze … Kontuzja kolana naszej ,,Gabi rozbija zespół. Zmiana bramkarki ( Dominika Zalewska ) nie do końca wytrzymuje presję spotkania i tracimy trzeciego gola. Na 2 min. przed końcem meczu kolejny dramat, boisko opuszcza zniesiona Laura Tokarz. Na 30 sek. Przed końcem meczu tracimy czwartego gola. Wynik spotkania to 4-4. Sędzia zarządza po 3 rzuty karne aby wyłonić zwycięski zespół. Do strzelania rzutów karnych wyznaczam Darię Wawryk, Karolinę Przybył oraz Agnieszkę Stachurską. Dwie pierwsze strzelają bezbłędnie i pewnie. Nasza wspaniała ,,Gabi świetnie broni dwa strzały przeciwniczek. Powoduje to że Agnieszka Stachurska nie musi strzelać ostatniego rzutu karnego. Zdobywamy trzecie miejsce w strefie Wrocław.

Naszym wspaniałym dziewczyną dziękuję za walkę, charakter oraz emocje jakie stworzyły podczas dzisiejszego turnieju.