Wyjście na Dolnośląski Festiwal Nauki

18.09.2014r. w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki odbyły się eliminacje do finału konkursu Maraton Matematyczny. Z naszej szkoły do finału zakwalifikowali się: Anna Baszak (2e), Jakub Filinger (2e), Michał Wyrostek (2d), Łukasz Klim (1e) i Michał Sowiński (1e).

W ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki uczniowie wysłuchali wykładu nt. „Jak działa GPS?”, brali udział w warsztatach „Sztuka wiązania krawatu” oraz zwiedzali wystawę poświęconą matematycznemu origami oraz słynnemu matematykowi Stanisławowi Hartmanowi. Uczniowie mogli też zwiedzić wystawę karykatur słynnych uczonych.

W sobotę 20.09 odbył się finał Maratonu Matematycznego. Najlepszy wynik wśród finalistów z LO X uzyskała Anna Baszak (2e) rozgrywając 3 rundy. Jakub Filinger (2e) i Ada Majer (3c) rozegrali 2 rundy a Michał Wyrostek (2d) i Michał Sowiński (1e) 1 rundę. Runda to rozwiązywanie zadań przez 45 minut.

Relacja z wyjścia na festiwal autorstwa Michała Sowińskiego z 1e.